yükleniyor

Mikrodalga Fırın

Biz hanımlar evimizin en sıcak köşesi olan mutfağımızda uzun vakitler geçirmeyi ve birbirinden leziz yeni tatlar denemeyi çok severiz. Bu yüzden mutfağımızda her çeşit elektronik aletin hazır bulunması gerekir. Mutfak dediğimizde aklımıza birçok elektronik eşya gelebilir. Bunlar evimizin en gerekli parçalarıdır ve biz hanımların eli ayağı konumundadır. Örneğin canımız bir kek istediğinizde hemen mutfak robotu ile kekimizi dakikalar içerisinde hazırlayıp fırına sürebiliriz. Eskiden çoğu şey el usulü ile yapılırken artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte bizim işimizde bir o kadar kolaylaştı.

Son zamanlarda mutfaklarda en çok kullanılan eşyalardan birisi de hiç şüphesiz mikrodalga fırındır. Elektronikli mutfak aletleri içerisinde yerini alan bu eşya aslında her mutfakta yer alması gereken bir gereksinimdir. En yeni gelişen teknoloji ile birlikte artık mikrodalga fırının işlevselliği de artmıştır. Öncelikle bu fırının öncelikli görevi dondurulmuş gıda maddelerini çözmede veya yiyecekleri ısıtmak için kullanılırken artık yeni eklenen özelliği sayesinde her çeşit yemeği de usulüne uygun olarak pişirebilirsiniz. Mikrodalga fırında pişirilen yemeklerde esas püf noktası pişirmede kullanılan pişirme kabı çeşidine ve kullanılan malzemenin ebatlarına bağlıdır.

Öncelikle mikrodalga fırın yemeği dıştan içe doğru pişirdiği için yemek pişerken karıştırılması gerekir. Ayrıca mikrodalga fırında pişirilen yemeklerin üzeri kapalı olmalıdır. Bunun dışında yemek mikrodalga kapatıldıktan sonrada pişmeye devam edeceği için pişirme sürelerini kısa tutmak gerekir. Donmuş gıdaları çözerken de gıdalar eşit parçalara ayrılarak streç filme sarılı olarak tepsinin kenarlarına dizilir ve ortası boş kalır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi mikrodalga fırın kapansa da ısı işlemi devam ettiği için donmuş gıdaların pişirme sürelerini uzun tutmamak gerekir yoksa gıdalar hemen çözünür ve pişme aşamasına geçer.

Mikrodalga fırında pişen yemeklerin suyu veya yağı az olmalı ki dışına sıçramasın ayrıca bu fırınlarda kullanılan pişirme kapları dayanıklı olmalıdır. Metal hiçbir kap mikrodalga da kullanılamaz. Siz de mutfağınızda bir mikrodalga görmek istiyorsanız hemen eBrosur.com sitesini ziyaret edin. Bu sitede ürün satışı yapılmaz ancak büyük market ve mağazaların yayınladıkları tanıtım ve indirim broşürlerini aradığınız ürünün en ucuz fiyatlarını ve güncel kampanyaları ürün kataloglarına ulaşarak sitede yayınlarlar. Siz de aradığınız ürünle ilgili en güncel fırsat kampanyalarını ve bu kampanyaların yapıldığı size en yakın mağaza ve adreslerini bu siteden öğrenebilir ve fırsatlardan her daim haberdar olursunuz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: