yükleniyor

Muz Çeşitleri

Meyveler insan hayatı için vazgeçilmez yiyecekler arasındadır. Dünya üzerinde belki de sayısını bileceğimiz kadar meyve çeşidi mevcuttur. Ancak hepimizin bildiği gibi her meyvenin kendine göre bir faydası var ve bu meyveler bizim sağlımıza büyük katkı sağlıyor. Bu meyvelerden birisi ve belki de en çok sevileni hiç şüphesiz ki muzdur. Muz şekli ve yapısı itibarı ile diğer meyvelerden çok farklı ve eşsiz bir meyvedir. Muzun faydaları elbette saymakla bitmez ancak birkaçından bahsetmek gerekirse öncelikle muz her yönden vücudumuza iyi gelir. Öncelikle muzun anavatanını belirtmek gerekirse Brezilya ve Güneydoğu Asya diyebiliriz.

Ülkemizde ise muz daha çok Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişmektedir. Muz daha çok potasyum ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Ayrıca lif açısından da oldukça zengin bir besindir ve bünyesinde B1 B2 B6 C D ve E vitaminlerini bolca barındırır. Kısaca vücuda faydalarından da söz etmek gerekirse kalp ve mide hastalıklarına iyi gelir. Gribe ve anemi hastalığına faydalı ve böbrek ve sindirim sistemini güçlendirir. Damar hastalıklarına ve tansiyona iyi gelir. Öksürüğe ve göğüs ağrılarına faydalı ve hastalıkların iyileşmesini hızlandırır. Muz aynı zamanda cilt bakımı için kullanılan bir meyvedir. Düzenli olarak kullanılırsa cildi canlandırır. Muz limon suyu ile krem haline getirilip pişik veya egzama olan bölgeye sürülürse iyileşme sağlar.

Muzu balla karıştırıp cildinize maske yapabilirsiniz. Muzun faydasından bu kadar bahsetmişken nerede ve kaç liraya bulabileceğinizden de kısaca bahsedelim. Öncelikle muz bütün yörelerde marketler veya manavlarda kolayca bulunabilen bir meyvedir. Fiyatı beş ile on lira arasında farklılık gösterebilir. Ancak siz de muzu en uygun fiyata en yakın nereden bulabilirim diyorsanız eBrosur.com sitesini ziyaret edin. Bu site büyük marka ve marketlerin mağazaların ürün kataloglarını satın alarak sitede yayınlıyor ve tüketiciye adeta fiyat rehberliği yapıyor. Siz de aradığınız tüm ürünleri en ucuz fiyata nereden bulabilirsiniz kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca büyük marketlerin düzenli olarak yayınlanan ürün broşürlerini inceleyebilir ve fırsat ve kampanyalardan erkenden haberdar olabilirsiniz. Siz de hemen siteyi inceleyin ve fırsatları kaçırmayın.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: