yükleniyor

Nar

Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan nar son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız meyvelerden bir tanesi olmuştur. Özellikle vücudun çeşitli bölgelerinde sağladığı faydalar ile adından söz ettiren nar tam bir vitamin deposudur. Nar meyvesi yemesi oldukça zahmetli bir meyve olsa da sağladığı faydalar bu zahmete değdiğini gözler önüne sermektedir. Nar bol miktarda C vitamini içerir. Aynı zamanda yoğun antioksidan içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı daha dirençli hale getirir. İçeriğinde bulunan demir ve potasyum ile kansızlığın en büyük düşmanlarından biri olan nar kalbi ve kalbe gide damarları koruma altına alır ve kalp çarpıntılarını önler. Damar tıkanıklığı olan hastaların da nar tüketmesi tavsiye edilmektedir. Nar suyu ses kısılması durumlarına ve boğaz arılarına iyi gelmektedir.

Nar kandaki şeker miktarını dengeleyerek kan şekerini düşürür ve kolesterolü dengeler. Aynı zamanda kan basıncını azaltarak ya da yükselterek tansiyonu dengelemeye yardımcı olur. Nar muz gibi vücuda enerji veren bir meyvedir. Unutkanlığı önler. Beyin fonksiyonlarını güçlendirerek konsantrasyonu sağlar. Bedensel yorgunluğu büyük ölçüde yok eden bir meyvedir. Diş eti kanamalarına ve diş eti hastalıklarına iyi gelen bir yapısı bulunmaktadır. Safra kesesi taşlarının düşürülmesinde etkili olan nar aynı zamanda kabızlığa da iyi gelen bir meyve türüdür. İdrar söktürücü olarak ta kullanılan nar isal durumlarında da faydalı olmaktadır. Ciltteki renk farklılıklarını düzenleyerek cildin parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Narın faydalarının yanında zararları da olabilmektedir. Özellikle kan basıncı dengesinin bozulmaması için hamilelik döneminde kadınların ve küçük çocukların fazla tüketmemesi gerekmektedir. Ek olarak mide ve bağırsak problemleri olan kişilerin de narı fazla tüketmeleri olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Güncel kampanya ve fırsat haberlerine ulaşabileceğiniz ürünlere dair en ucuz fiyatları bulabileceğiniz şekilde tasarlanmış olan ebroşür birçok marka ve ürün ile hizmet vermektedir.

Ebroşür ile artık katalog satın almak ile uğraşmadan tüm broşür ve indirim eklerine kolayca ulaşabileceksiniz. İndirimli fiyat ve kampanyalardan yaralanarak ekonomik alışveriş yapma özgürlüğüne sahip olmak için ebrosur.com web sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: