yükleniyor

Oyun Hamuru

Çocukların 0-3 yaş arası diye tabir edilen ilk gelişim dönemleri her açıdan oldukça önemlidir. Çünkü çocukların bu dönemde ailesel faktörlerle çevresel faktörlerle ve genetik faktörlerle birlikte karakterinin %35 gibi ciddi sayılabilecek bir oranın da gelişme görülür. Bu dönemde yaşanan olaylar alınan eğitim ve aile yaşamı vs. çocukları derinden etkileyebildiği için topluma bir birey yetiştiren tüm ebeveynlerin onların büyümesinde oldukça dikkatli davranması gerekir. Bu dönem çocuklarının en büyük eğlencesi oyunlar ve oyuncaklardır. Kendi kurdukları küçük hayal dünyalarında keşfettikleri kahramanlarla bir serüvene çıkarlar. Onları anlayabilmek ve onların dilinden konuşabilmek için onların seviyesine inebilmek ve onlarla oyunlar oynayabilmek oldukça önemlidir. Günümüzde çocuklar için üretilen sayısız miktarda oyuncak mevcuttur. Ancak bunların hepsi sağlıklı diye düşünülemez. Çünkü her çocuğun kapasitesi ve ilgi alanı farklı olduğu için ona göre oyuncak tercih etmek gereklidir. Ancak bütün çocuklar için ortak payda sayılabilecek bir ürün oyun hamurudur.

0-3 yaş arası sayılabilecek çocuklar bu dönemde okula gitmedikleri için onların sıkılmaması için çeşitli aktiviteler hazırlamanız gerekebilir. Oyun hamuru ile hem çocuğunuzun hayal gücünü keşfedebilir hem de onun motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olursunuz. Çünkü çocuk oyun esnasında ellerini parmaklarını gözlerini birlikte kullandığı için kaslar hareket halinde gelişir. Çocuğunuzun dikkat dağınıklığını ve konsantrasyon yeteneğini ölçmek için onu oyun hamuruyla oynamasına ve yeni şekiller denemsine yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuz gergin ve üzgün ise oyun hamurları ile uğraşırken üzüntüsünü atar ve aklı başka yere yoğunlaşır. Oyun hamurları çocuk ve ebeveyni bir araya getiren ve onların eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlayan bir aktivite aracıdır. Oyun hamurlarını kırtasiyelerde farklı fiyatlarda bulabilirsiniz. Ancak oyun hamuru çocuğunuzun elleri ile haşır neşir olduğu için seçeceğiniz ürünün oldukça kaliteli ve içerik olarak sağlıklı olması gerekir. Siz de en kaliteli ürünlerin adresini ebrosur.com sitesinden kolayca öğrenebilirsiniz.

Ebrosur.com sitesi en büyük markaların marketlerin ve mağazaların düzenli olarak yayınladıkları ürün tanıtıcı broşürlerini indirim ve fırsat kampanyalarını bulabileceğiniz ürün kataloglarını ücretsiz olarak yayınlar. Siz de aradığınız tüm ürün kategorileri hakkında broşürleri inceleyebilir indirim haberlerini ve fırsat kampanyalarını en ucuz ürün haberlerini herkesten önce öğrenebilir ve size en yakın şube ve adresten temin edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: