yükleniyor

Pamuk

Pamuk tekstil sektörünün önemli bir hammaddesi olup stratejik öneme sahip bir üründür. Tekstil sektöründe kullanıldığı kadar aynı zamanda bakım malzemesi olarak da kullanılır. Bu açıdan özellikle ülkemizde yetiştirilen pamuğun öncelikle özelliklerinin doğru tespit edilip kalite standartları oluşturulmaktadır. Pamuk özellikle Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgesinde yetişmektedir. Pamuk Malvelas takımından Gossypium cinsinden bir bitkidir. Pamuk öncelikle tarladan tohumdan ayrılmamış halde toplanır. Daha sonra çırçırdan geçirilerek lifi ve çiğiti birbirinden ayrılır. Pamuk üzerinde iki çeşit tüy bulunmaktadır.

Bunlardan uzun olanı lif kısa olanı linterdir. Pamuk bitkisi gelişimini tamamladıktan sonra olgunlaşır ve sekonder çeper belirli bir kalınlığa ulaşır. Bitkinin gelişimi sırasında bazı oluşabilecek bazı olumsuz şartlar hastalık böcek ve hava koşulları gibi bu nedenlerden dolayı sekonder çeperin gelişimi olması gereken düzeye ulaşamayabilmektedir. Pamuk bitkisi mayıs aylarında ekime başlanıp Yaz ayları boyunca çapalama sulama ve ilaçlama işlemleri yapılmaktadır. Eylül ayında ise hasat işlemi gerçekleştirilmektedir. Pamuğun tercih edilmesini birçok nedeni vardır. Cilt ile teması halinde yumuşak ve konforlu bir uyum sağlaması iyi bir ısı ayarlayıcı olması fiyatı uygun olması teri kolayca emebilmesidir. Özellikle son yıllarda pamuk üretimi dünyada ve ülkemizde hızla artmaktadır. Bunun nedeni ise tabein çok fazla olması ve pamuğun hemen hemen her alanda kullanıma elverişli bir ürün olmasından kaynaklanmaktadır.

Evlerde mutlaka bulundurulması gereken bir üründür. Her zaman lazım olabilmektedir. Cilt ve vücut temizliğinde yaralanmalar sonucu oluşabilecek kötü bir durumda mutlaka pamuk olması gerekmektedir. Pamuk sterildir ve emiş gücü yüksektir. En ucuz pamuğa sizlerde sahip olmak istiyorsanız broşür inceleyebilirsiniz. Bundan dolayı da çok tercih edilmektedir. Özellikle de makyaj temizliğinde bayanların en çok tercih ettiği üründür. Marketlerde zaman zaman indirime girmektedir. Takip edin ve indirim faydalanın. Kampanya ile istediğiniz ürünü bulabilir ve sahibi olabilirsinizi. Zaman geçirmeden hemen bir katalog ile fırsat inceleyebilirsiniz. İşte yapacağınız şey bu kadar. Pahalı almak yerine ucuz alarak bütçenize sizlerde katkıda bulunun. Ebrosur.com sitesini ziyaret edin ve kampanya faydalanın.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: