yükleniyor

Pastırma

Pişmemiş etler baharat ve tuzla buluştuğunda nefis bir yiyecek olan pastırma ortaya çıkar. Çok eski bir Türk yiyeceği olan pastırma asırlar boyunca yemek kültürümüzün bir parçası olmuştur. Kayseri ili pastırmanın üretim merkezi sayılır. Bu yörede sığır etinden üretilen pastırmanın tadına doyum olmaz. Ayrıca pastırmanın birçok çeşiti vardır. Büyük bir sığırdan 25 civarında değişik pastırma üretilmektedir. Belli işlemlerden sonra sofralarınıza gelen pastırmaya asıl lezzeti verense çemendir. Çemen ayrıca pastırmayı koruyarak fazla kurumasını önler ve bozulmasını engeller. Pastırmanın birçok faydası bulunur. En önemlisiyse etten daha yüksek miktarda kaloriyi barındırmasıdır.

Pastırma güçlü kalorisiyle yolculuklarda bünyeyi diri tutar. Pastırmanın önemli bir özelliği de parçalanmamış olmasıdır. Böylece diğer bazı gıdalarda görülen katkı maddelerini içermez. Kuru fasulye veya yumurtayla alındığında hem besin mineralleri alınır hem de doyumsuz lezzetine varılır. Pastırmanın yemek tarifleri de çeşitlidir. Pastırmalı patates börekler patlıcanlı kaşarlı mantarlı domatesli kuru fasulyeli ıspanaklı gibi enfes tarifleri vardır. Pastırmalar tamamen dana etindendir. Piyasada satılan bazı ürünler pastırma bıçağı tarafından en ince haliyle ustalıkla kesilir. Baharat ve sarımsak en iyisinden seçilerek konulur. Aynı zamanda makine ile ince doğranan pastırmalar da üretilmektedir. Pastırma ayrıca yemekleriniz için harika bir sos da olabilir.

Pastırma fiyatları ucuz değildir. Verilen emek %100 dana eti olması işlemden geçmesi katkı maddesiz olması benzersiz lezzeti bu yiyeceği pahalı yapmaktadır. Buna rağmen piyasadaki en ucuz ve ekonomik fiyatlı pastırmalara ebrosur.com ‘dan ulaşabilirsiniz. Kaliteli markaların en ucuz fiyatları ve hangi mağazalarda satıldığı gibi tüm bilgiler sitede mevcuttur. En hesaplı pastırmaları görebilmek için ebrosur.com ’u ziyaret etmeniz yeterlidir. Böylece büyük marketlerin son güncel fiyat bilgilerini öğrenebilir broşürlerden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve ucuz pastırmaların nerede satıldığını öğrenmeniz için sizleri siteyi incelemeye davet ediyoruz. İndirim içeren ürün bilgilerine bir tıklamayla ulaşın. Broşürlerde yer alan ürünlerse sadece bilgi verme amaçlıdır bu nedenle sitemizde herhangi bir satış işlemi yapılmamaktadır. En iyi markalar fırsat ürünler kampanyalar için siz de ebrosur.com ‘a gelin.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: