yükleniyor

Pilates Minderi

Yüksek konsantrasyonla belli hareketleri yaparken zihin ve beden arasındaki bağı koparmadan vücuttaki ana kasları çalıştırmaya ve yapılan hareketlerin ardındaki bilinç ile ise hareketlerden maksimum verim alıp vücudu daha esnek ve zinde kılmaya yönelik bir uygulama olan pilates asrın en yaratıcı beden terapisi olarak spor literatüründe yerini almıştır. Günümüzde milyonlarca insan pilatesle uğraşmaktadır. Pilates spor olarak da yapılabildiği gibi hamilelik sonrası dönemde vücudun toplanması için ve kemik ağrısı çeken romatizma hastaları ya da bölgesel eğrilik çeken kişiler için fizik tedavi yöntemi olarak da uygulanabilmektedir.

Temelde bedeni esnetip kemikleri ve omurları rahatlatmayı hedefleyen bu egzersiz yönteminin standart hareketleri olduğu gibi ve bu hareketlerle onlarca farklı kombinasyon oluşturulup bedendeki farklı bölgelerin esnetilmesi de sağlanabilmektedir. Pilates spor salonlarında topluca yapıldığı gibi gidilemediği zamanlarda evlerde de rahat bir şekilde yapılabilmektedir veya evde spor yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış videolardaki yönergeleri uygulayarak da bu kişiler pilates yapabilmektedir. Pilatesin sunduğu bu yeni beden terbiyesi ile kaslara sunacağı rahatlığa kavuşabilmek için ise bu kişilerin yapması gereken tek şey videoları edinmelerinin üstüne hemen bir tane pilates minderi edinmektir. Bu minder sayesinde yer ile vücut arasında nispeten yumuşak bir zemin elde edilir ve pilates yer hareketleri yapılırken omurları ve kuyruk sokumu kemikleri zedelenmeden egzersiz tamamlanabilir.

Bu pilates minderlerini günümüzde hemen hemen tüm spor mağazalarında spor ürünler satan dükkanlarda ve büyük süper marketlerde bulmak mümkündür. Fakat pilates minderi veya matının spor ürünleri satan pek çok firma tarafından üretildiği için piyasada farklı fiyatlarda ve renklerde çok sayıda versiyonu bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin sizin ihtiyacınıza en uygun olduğunu ve fiyatlarının ne kadar olduğunu www.ebrosur.com’a girerek öğrenebilirsiniz. Ebrosur.com’da marketler ve mağazalar tarafından hazırlanan broşürleri inceleyebildiğiniz gibi aradığınız ürünü aratarak bu ürünün nerelerde ve hangi fiyattan satışa sunulduğunu öğrenebilirsiniz. Pilates minderi pilates matı gibi istediğiniz her hangi bir ürünü aratarak nereden en ucuz olarak temin edebileceğinizi öğrenmenizin yanında marketler dükkanlar mağazalar tarafından hazırlanan kampanya ve indirim fırsatlarını da katalog satın almadan ücretsiz inceleyebileceğiniz bu siteye sizi davet ediyoruz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: