yükleniyor

Portakal

Portakal ülkemizde her mevsim hasadı yapılan sulu bir meyvedir. Portakal C vitamini deposu olduğu için vücuda da faydalı bir meyve olup bunun yanında içerdiği magnezyum vitamin B ve kalsiyum gibi sağlığa faydalı yararlı mineralleri de içermektedir. Ülkemizde yaklaşık on beş tür portakal üretilmekte valensiya tür portakal ise bol sulu yapısıyla bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir. Şekerli tadı sayesinde hem meyve suyu yapımında kullanıldığı gibi hem de dilimleyerek meyve olarak da severek tüketilmektedir. Bunlardan başka portakaldan özellikle kabukları küçük şekilde dilimlenerek veya tüm portakal dörde bölünerek portakal reçeli de yapılabilir. Portakalın hem suyundan hem de kabuğunun rendesi kullanılarak lezzetli yemekler tatlılar ve kekler de yapılabilmektedir.

File halinde alındığında uygun ortamda saklandığında uzun süre bozulmadan korunabilmektedir. Her mevsim marketlerin manav reyonlarında bulunduğu için hem kabuğundan yemeklerde faydalanabilmek hem de suyundan ve meyvesinden doğrudan tüketip faydalanabilmek için insanlar meyve olarak portakala yönelmektedirler. Yaşadığınız ilde hangi süpermarkette iyi portakalın satıldığını veya yaşadığınız semtteki marketlerin hangisinde daha ucuza portakalın satıldığını görebilmek için www.ebrosur.com’ u kullanabilirsiniz. Ebrosur.com sizlerin bu marketlerde satılan tüm ürünleri gösteren katalog ve broşürlerine eriştirmektedir. Böylece portakalın yanında almak istediğiniz diğer ürünlere çeşitli marketler tarafından uygulanan fırsatları görüp bu marketlerin sağladığı indirimlerden faydalanabilmek bu marketlerin kampanyalardan haberdar olup en ucuz ürünlerin nerelerde satıldığını görebilmek için size ebrosur.com sitesini incelemeyi tavsiye etmekteyiz. Ebrosur.com' da portakalın nerede hangi markette daha makul fiyatlara satıldığını öğrenebilir ve alışverişinizi alışverişe ayırdığınız bütçenizi zorlamadan yapabilirsiniz.

Ebrosur.com yüzlerce dükkânın iletişim bilgilerini öğrenebileceğiniz bir site olup aynı zamanda bu dükkânların güncel tanıtım dokümanlarına erişip ucuz ürünleri keşfedebileceğiniz bir sitedir. Ayrıca bu site sayesinde keşfettiğiniz uygun bir marketin ileride sunacağı avantajlar hakkında otomatik bilgilendirme almak isterseniz ebrosur.com bu hizmeti de sizin ayağınıza getirmekte ve güncel fırsatlar hakkında sizi isteğiniz dahilinde sizi bilgilendirebilmektedir. Sizi bu hizmetten de faydalanabilmeniz için ve site tarafından sunulan diğer avantajları görebilmeniz için www.ebrosur.com' a davet ediyoruz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: