yükleniyor

Sarımsak

Ağır ve yoğun kokusuna rağmen yemeklerin vazgeçilmezlerinden biri olan sarımsağın hem vücuda hem de cilde büyük faydaları bulunmaktadır. İşte sarımsağın faydaları: Sarımsak tigliserid ve kolesterolü düşürerek kalp ve damar sağlığını korumakta ve hastalıkları önleyici etki etmektedir. Damar içlerinde pıhtılaşmayı ve topaklanmayı önleyen etken maddesi ile varis gibi damar hastalıklarını da önlemeye yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan B6 vitamini ile damar çeperlerini de korumaktadır. Bunun yanı sıra kalp krizi riskine karşı da koruyucu bir etkiye sahiptir.

Tansiyonu düzenleyici ve yükseltici etkiye sahip olan sarımsak özellikle tansiyon hastalarına büyük fayda sağlamaktadır. Kanı incelten özelliği sayesinde kanın damarlarda daha hızlı akmasına yardımcı olarak tansiyonu normal seyirde tutamaya yarayan bir üründür. Sarımsak anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Solunum yollarında görülen nezle grip vb. viral hastalıkların tedavisi için çok etkili bir maddedir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Nezle ve grip için iyileşme süreci sarımsak tüketimi sayesinde daha kısa olmaktadır. Bu açıdan soğuk algınlığı dönemlerinde özellikle çorbalarda tüketimi fazla olmaktadır. Sarımsak özellikle mide ve kolon kanseri başta olmak üzere kansere karşı koruma sağlar. Ayrıca kanserli hücrelerin oluşumunu engelleyerek tedavi sürecinde kanserin ilerlemesini engeller. Saç köklerinin beslenmesini ve saçların daha gür ve parlak olmasını sağlar. Ayrıca cildin daha sağlıklı görünmesini ve kırışıklıkların oluşmasını engeller. Sarımsağın faydalı olabilmesi için çiğnenerek tüketilmesi gerekmektedir.

Sarımsağın aşırı tüketimi tansiyonun çok yükselmesine neden olabilmektedir. Ek olarak midede yanma gaz gibi problemlere yol açmakta ve bağırsaklardaki koruyucu tabakanın erimesine neden olmaktadır. Bu nedenle aşırı tüketiminden kaçınılması gerekmektedir. Gıda temizlik ve diğer ürünlerde en ucuz fiyat ve kampanya seçeneklerini görüntüleyebileceğiniz bir site olan ebroşür sayesinde zaman harcamadan tüm kampanyaları takip edebilirsiniz. Binlerce ürün ve marka için hizmet veren siteden katalog incelemek de mümkün. Ekonomik alışveriş adına fırsat imkanları da bu sitede sunulmaktadır. Dilediğiniz firmanın broşür hizmetlerine online ortamda ulaşmak ve uygun fiyat ve indirim olanaklarını takip etmek için eBrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: