yükleniyor

Şarküteri Ürünleri

Yiyeceklerin ve yemeklerin ayrılmaz bir parçası olan etler çeşitli baharatlarla doyurularak ve karıştırılarak çeşitlendirilmektedir. Şarküteri reyonu etin çeşitlerinin bulunduğu reyondur. Yabancı ülkelerde domuz etinin bulunduğu reyona verilen bu isim maalesef Türkiye'de de aynı isim verilerek kullanılmıştır ve turistlerin durumu yanlış anlamasına sebep olmuştur. Baharatlı etleri ve bu tarz gıdaları içinde bulunduran şarküterinde ne tarz yiyecekler mevcuttur?

Şarküteri reyonlarında sosis sucuk salamı pastırma gibi etin dilimlenmesi veya karıştırılması ya da baharatlanması sonucu elde edilen farklı lezzetler vardır. Şarküteri ürünleri diğer et ürünlerine kıyasla yağ oranı daha fazla olan ürünlerdir. Bunun başta gelen sebebi ete lezzet vermektir. Ayrıca şarküteri reyonlarında kişi sağlığı dikkate alınmış ve şarküteri reyonundaki etlerde katkı maddesi yüzdeleri sıkı kurallarla kontrol altına alınmış ve aşılması durumunda ciddi yaptırımlar getirilmiştir. Fiyat olarak etin pahalı olmasına bağlı olarak pahalı olan bu reyonun ürünleri satış arttırmak için başvurduğu indirim ve kampanyalarla insanları et yemeye teşvik etmektedir. Ülkemizde de mevcut olan şarküteri sanayi ve marketlerdeki şarküteri reyonları 1 yıl önce yürürlüğe giren yasa ile çeşitli düzenleme ve yaptırımlara uğramıştır. Bunlardan biri tavuk eti ve kırmızı etin karıştırılmasının önüne geçilerek %100 tavuk veya %100 kırmızı et üretilmesini sağlamaktır. Büyük marketlerin bu tarz ürünleri içinde en ucuz fiyat aralığına sahip tavuk ürünlerini daha sonra salam sosis sucuk ve pastırma takip etmektedir. Yeni çıkan şarküteri ürünlerine mağaza içinde tatma yöntemiyle ya da mağazanın dağıttığı broşürlerde rastlayabilirsiniz. Mevcut şarküteri ürünlerinde toplu alımlarda veya bilgi sahibi olmak istediğinizde mevcut marketi veya mağazanın ürün kataloğunu inceleyebilir veya firma yetkilisinden bilgi isteyebilir ya da mevcut firmanın internet sitesiyle irtibata geçebilirsiniz. Türkiye'de diğer ülkelere kıyasla daha kısıtlı olan şarküterinin böyle olmasının sebebi Türkiye'de domuz eti tüketilmemesidir. Eğer siz de et seviyorsanız ve farklı damak tatları arıyorsanız kendinize en yakın şarküteri reyonuna sahip ve şarküteri ürün çeşitleri en ucuz şarküteri ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ebrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özellikle büyük marketler ürün bulma kolaylığı ve düzeni sağlamak için marketleri çeşitli bölümlere ayırmaktadırlar. Bu reyonlardan biri de şarküteri reyonlarıdır. Şarküteri tavuk et peynir zeytin salamura gibi gıdaların satıldığı ve genellikle işlenmiş ürünlerin tanıtım ve satışının gerçekleştiği reyonlardır. Et ürünlerinden etin bölümlerinin (kaburga sırt bonfile gibi) satıldığı gibi aynı zamanda işlenmiş et ürünlerini de ( salam sucuk sosis pastırma) bulmanız mümkündür. Aynı seçenekleri tavuk ve tavuk ürünleri için de bulmanız mümkündür. Peynir ve zeytinin her çeşidine kilogram Fiyatları üzerinden istediğiniz miktarlarda alabilir böylece alışverişinizi daha ucuza getirebilirsiniz. Marketin diğer reyonlarına göre fiyat olarak biraz daha cep yakan fiyatlara sahip olan bir reyon olsa da satılan ürünler normalde de pahalı ürünler olduğu için fiyat aralığına pek dikkat edilmemektedir. Şarküteri reyonlarının en ucuz ürünleri genellikle peynir ve zeytin çeşitlerinin içerisinde olmaktadır. Kilogram fiyatları arttıkça bazı marketler daha fazla alımlara indirimler uygulamaktadır. Ayrıca şarküteri reyonları çeşitli kampanyalarla belirli bir fiyat aralığı geçildiğinde çeşitli ürünleri daha ucuz fiyatlara satmaktadırlar.

Marketlerin broşürlerinde kendisine ayrı bir yer edinen şarküteri ürünleri çeşitli kampanya ve indirimleri de broşürler yardımıyla halka duyurmaktadırlar. Şarküteri ürünleri zaman zaman çok yüksek miktarda fiyat indirimleri uygulamaktadırlar. Bu durumda bu fırsatı değerlendirip ve kampanya günü geçmeden şarküteri ihtiyacınızı gidermeniz bütçeniz açınızdan çok faydalı olacaktır. Ülkemizde Avrupa ülkelerinden farklı olarak şarküteri reyonlarında domuz eti satılmamaktadır. Ancak Avrupa ülkelerinde şarküteri reyonu denildiğinde akla ilk olarak domuz eti ve çeşitleri (jambon biftek) gelmektedir. Şarküteri reyonunun fiyat aralığı çeşitleri ve hangi ürünlerin satıldığını daha detaylı bir şekilde incelemek ve öğrenmek istiyorsanız bu durumda üretici firmalardan ya da marketlerden talep ederek ürün katalogları inceleyerek merak ettiğiniz konular hakkında incelemede bulunabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de şarküteri ürünlerini temin edebileceğiniz kendinize en yakın satış noktasını öğrenmek ve en ucuz fiyata şarküteri ürünlerini nereden temin edebileceğiniz ve tüm şarküteri ürünlerinin fiyat aralığı gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak için ebrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: