yükleniyor

Şemsiye Modelleri

Şemsiye Şems Farsça Şems'ten gelir ve Şems güneş demektir. Bilhassa yağmur için kullanılan şemsiyeler bir sapın üzerindeki esnek tellere gerilmiş genellikle su geçirmez kumaştan meydana gelen taşınabilir bir eşyadır. Şemsiyelerde umumiyetle yağmur için olanlar siyah güneş için olanlar beyaz kumaştan yapılır. Kadın şemsiyeler ise renkli ve desenli kumaşlardan yapılabiliyor. Şemsiyelerin hafif ipekli kumaştan olanları makbul olmaktadır. Sapları genellikle bambu kiraz ve gül ağacından yapılır. Üzerine bazen madeni bir bilezik geçirilerek şemsiye sahibin adı yazılır.

Türkiye'ye şemsiye batılılaşma hareketleriyle birlikte girdi. İlk şemsiye kullanan Osmanlı padişahı Sultan II. Mahmud'dur. Şemsiye ülkemizde genellikle yağmurdan korunmak için kullanılsa da Ortadoğu ülkelerinde çoğunlukla güneşten korunmak için kullanılmaktadır. Şemsiyenin kullanılması bilhassa rüzgarlı havalarda ve fırtınalı havalarda zor olup çok dikkat edilmesi gerekir. Hepimizin ortak çilesidir fırtınalı havada şemsiye kullanmak. Bunun için ise en kaliteli olanlarını almayı tercih ederiz. Bazılarımız trende otobüste şemsiyeleri unutur. Bu gibi dalgın hatta aldırmaz görünen kimseler için düşünülmüş olan bu şemsiye tiplerinde birer ip mevcuttur. Bununla elbisenin bir ucuna iliştirilebilir ve böylece şemsiyenizin unutulması ihtimali yok olur. Şemsiye hayatımızda büyük bir önem arz etmektedir. Bunun için renk renk çeşit çeşit şemsiyelerimiz olur evimizin girişinde. Hatta öyle ki aramızda şemsiye bağımlıları bile vardır. Bazen yağmurdan ve güneşten korunmak için olsa da bazen de bir tutkudur şemsiye. Öyle insanlarımız vardır ki kışın bilhassa güneş gözlüksüz ve şemsiyesiz sokağa adım bile atmazlar. İşte bu denli önemli bir olay olan şemsiyeler için sizi de bir an önce sayfamızı ziyaret etmeye bekliyoruz.

Sitemiz sayesinde şemsiyelerle ilgili katalog incelemek ve en ucuz fiyat seçenekleri doğrultusunda broşür incelemek sizin için çok önemli olacaktır. Biz de zaten sizi düşündüğümüzden sizin alışverişlerinizi en kolay hale indirgemek için sitemizi oluşturduk. Sitemizdeki şemsiye fiyatları indirim ve kampanya bilgileri doğrultusunda tarihimizde büyük yer eden şemsiyelerin yeni yüzyılımızda değişmiş çeşitleri ve yepyeni modelleri için sitemize giriş yapmanızı bekliyoruz. Siz hala duruyor musunuz? Sitemizin adresi ebrosur.com.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: