yükleniyor

Sıvı Yağ

Her insan yaşamını devam ettirmek için yemek yemeye ihtiyaç duyar. Çeşitli şekillerde karşıladığı bu ihtiyacında çoğu yiyeceği hazırlarken yağlardan faydalanmaktadır. Hem sağlık açısında hem de kullanılabilirliği açısından kolaylık sağlayan sıvı yağlar donmaması ve kolay bozulmaması sebebiyle bizlere avantaj sunmaktadır. Ayrıca vücut ısısında margarin ve diğer katı yağlara nazaran donmayıp daha kolay sindirilmesi de sağlık açısından oldukça önemlidir. Fiyat olarak da tereyağı ve margarinle hemen hemen aynı fiyata sahip olan sıvı yağlar büyük litreli alımlarda çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Örneğin: 5 litrelik ayçiçeği yağı aldığınızda 1 litrelik zeytinyağı hediye edilmesi. Özellikle sağlığınız için kızartmalarda sıvı yağ kullanmak damar tıkanıklığı ve buna bağlı çoğu hastalığın önüne geçebilir. Doğa tarafından bize sunulan eşsiz bir fırsat olan zeytinyağı ise fiyat olarak biraz daha fazlalık göstermesine rağmen en sağlıklı yağ olarak nitelendirilmektedir. Sadece yiyecekler için değil aynı zamanda vücut ve saç derisi hastalıklarına da iyi geldiği söylenen zeytinyağını eğer alacak bütçeniz yok ise özellikle indirime girdiği zamanlar da kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Yağ çeşitlerinden kısaca karşılaştırmalı olarak bahsedersek katı yağ bitkisel bir yağdır evet ancak doymamış bir yağdır ve doğal yollarla doyurulmadığı için vücut sıcaklığında da tekrar donmaktadır ve sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Tereyağı hayvansal bir yağdır ve saf tereyağının dozunda kullanımında herhangi bir problem olmamaktadır. Ancak kızartmalarda kesinlikle sıvı yağ kullanmanız gerekmektedir aksi takdirde katı yağlar yanar ve daha zararlı hale gelir. Süpermarketlerin dağıttıkları broşürlerde yağların fiyatları hakkında daha kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca detaylı yağ özellikleri kullanım alanları avantajları ve dezavantajları ve en önemlisi çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak için ürün katalogları inceleyebilir ve yetkili firmalar veya marketlerle iletişime geçebilirsiniz. Margarinden sonra en ucuz yağ olan sıvı yağlar ayrıca kozmetik alanında çeşitli şampuan sabun ve bakım ürünlerinde de kullanılmaktadır. Yağlar hakkında daha detaylı bilgi ve dilediğiniz markanın size olan uzaklığı ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için eBrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En temel besin maddeleri içerisinde yeri ve önemi tartışmasız olan yağlar çeşitli şekillerde elde edilmekte ve farklı işlemler görerek farklı şekillerde piyasaya sunulmaktadır. Genel olarak hayvansal ve bitkisel yağlar olarak iki kategoriye ayrılan yağlar katı ve sıvı yağlar olarak ta ayrı bir gruba ayrılmaktadır. En sağlıklı yağlar olarak gösterilen sıvı yağlar ve hayvansal yağlar margarinlere göre doymuş yağ oldukları için sağlıklı hayat için daha uygundur. Margarinler yapay yollarla doymamış yağların doyurulması ile elde edildiği için normal ısıda eridiği halde vücut ısısında tekrar donduğu için son derece sağlığa zararlı yağlardır.

Sıvı yağlar elde edilmesine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Zeytinyağı zeytinden mısır özü yağı mısırdan olmak üzere fındık yağı Ayçiçek yağı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kızartmalar için zeytinyağı harici diğer yağları kullanabilirsiniz. Zeytinyağı çok sağlıklı ve faydalı bir yağ olmasına rağmen kızartmalarda kullanılması durumunda çabuk ısınan bir yağ olduğu için yanabilmekte ve kanserojen bir maddeye dönüşebilmektedir. Fiyat olarak en ucuz fiyata Ayçiçek yağları sahipken sırasıyla fındık mısır ve zeytinyağı Ayçiçek yağını takip etmektedir. Kızartmalar için en ideal yağlar hafif olan mısır ve Ayçiçek yağlarıdır. Diğer yağlar daha çok yemeklik malzeme olarak kullanılmaktadır. Özelliklerde süpermarketlerde en sık indirim ve kampanyaya uğrayan ürünlerin başında gelen sıvı yağlar fırsat ürünü olarakta satılmakta ve alınan miktar arttıkça fiyatta artmaktadır. Ürün neredeyse her hafta süpermarket broşüründe farklı bir fiyat aralığına sahip olmakta ve hemen hemen her broşürde kendine yer bulmaktadır. Sıvı yağlar hakkında daha fazla fiyat ve çeşit hakkında bilgiye sahip olmak istiyorsanız veya sıvı yağı yığın olarak kullanacak bir firma iseniz ve üretim için satın almadan önce daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız üretici firmalardan ürün katalogları satın alarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. “Siz de yemeklerinize farklı lezzetler katacak farklı sıvı yağlardan satın almak istiyorsanız kendinize en yakın sıvı yağ satış noktası ve en ucuz fiyata sıvı yağ satış noktasını öğrenmek için ebrosur.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: