yükleniyor

Siyah Zeytin

Akdeniz kuşağını sembolü olan zeytin bölgede kurulan uygarlıklarında temelini oluşturmuştur. Zeytin yetiştiriciliği ilk insanlarla başladığı kabul edilmektedir. Hatta zeytin ağacının ilk ağaçlardan olduğu araştırmalarda tespit edilmiştir. Arkeolojik ve jeolojik olarak yapılan çalışmalarda da zeytinin M.Ö. 6000 yılından beri kullanıldığı görülmektedir. Günümüzde de insanlar yeterli besin maddesinin almasının yanında ayrıca dengeli beslenmelidir. Dünya nüfusu hızla artmaktadır ve insanların doyurulması giderek bir sorun haline gelmiştir.

Yeterince besin alamam sonucunda birtakım sağlık sorunları baş göstermektedir. Bu sağlık sorunlarının çoğu iyi beslenilmemesine bağlanılmaktadır. Ayrıca sorunlardan bir diğeri de besinlerin doğallıktan uzaklaşmasıdır. Verimi arttırmanın yanında maliyeti düşürmeye ve işlemeyi kolaylaştırmaya yönelik gelişmeler yaşanmaktadır. Sofralık siyah zeytinlerde de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Soframıza gelene kadar hangi işlemlerden geçtiğidir. Ülkemizde yemelik siyah zeytinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bular Gemlik Karamürsel Samanlı Uslu ve Ayvalık çeşitleri sofralık siyah zeytin çeşitlerine örneklerdir. Ülkemizde zeytin yetiştiriciliği Ege Marmara Güneydoğu Anadolu Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde yapılmaktadır. Zeytin endüstriyel açıdan büyük öneme sahip ve ülkeler ekonomisine de katkısı vardır. Sofralık siyah zeytininde insan sağlığına katkısı çok büyüktür. Zeytinde fosfor potasyum kalsiyum magnezyum antioksidanlar bulunmaktadır. Zeytinin önemli bir besin maddesi olarak kabul edilmesinin nedeni ise içerdiği yağdır. Temel yağ asitlerince de zengin bir kaynaktır. Diyet yapanlarında mutlaka sofralarından eksik etmeyecekleri bir gıdadır. Ülkemizde zeytin fiyat olarak da farklılık göstermektedir. Marketler de çok çeşitli markaları indirim olarak bulabilirsiniz.

Sofralardan eksik edilmeyecek bu gıda maddesini en ucuz şekilde alabilirsiniz. Böylece aile bütçenize katkı yapmış olursunuz. Sizlerde zeytin ve diğer ürünleri kampanya olarak almak istiyorsanız mutlaka ebrosur.com sitesini ziyaret edin. Orada birçok marketin yapmış olduğu fırsat bulacaksınız. Böylece bütçenizi sarsmadan alışveriş yapacaksınız. Marketleri teker teker dolaşmanıza gerek kalmadı biz sizlere marketlerdeki ürünleri teker teker göstermekteyiz. Katalog incelemek ile yapacağınız alışverişlerde büyük şanslar yakalayabilirsiniz. Böylece büyük paralar ödemekten kurtulmuş olursunuz. Zaman kaybetmeden sizlerde siteyi ziyaret edin ve market broşür görün. Sitemizde bütün marketleri bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: