yükleniyor

Yaşam Kaynağımız İçme Suyu

Yaşam kaynağımız olan su yaşam için vazgeçilmez olan bir öneme sahiptir. İnsan yemek yemeden bir süre yaşayabilir ancak su tüketmeden birkaç günden fazla yaşayamamaktadır. Yetişkin bir insanın vücudunda yüzde 59 oranında su vardır. Bu oran bebeklerde ise yüzde 70 oranındadır. Böyle bir oran vücudun suya ne kadar ihtiyacının olduğunu yeterince açıklamaktadır. Yaş ilerledikçe vücuttaki su oranı azalırken yağ oranı da artmaktadır.

Su bu denli önemliyken tüketmekten korkmamalıyız. Bir yetişkinin ortalama olarak günde 2.5 litre su tüketmesi gerekir. Çünkü vücut suyu deri idrar solunum yoluyla sürekli dışarı atar ve böylece vücuttaki su oranı git gide azalır. Vücuttan suyun azalması durumunda kan hacmi azalır ve tansiyon düşer. Sağlık için hoş olmayan bu durum eğer yüzde 15’in altına düşerse yaşamın sonlandırılması gibi kötü sonuçlara yol açar. Suyun eksiklerinde korkutucu sonuçlar ortaya çıkmaktadır ne yazık ki. Bu kadar faydalı ve yaşam için gerekli olan bir sıvıyı bol bol tüketmek gerekmektedir. Suyun yararları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Besinlerin sindirilmesinde ve metabolizmanın hızlanmasında büyük rol oynar.

Özellikle sabah uyandığımızda öncelikli olarak su tüketilmesi metabolizma açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Su hücrelerin gençleşmesinde önemlidir cildi güzelleştirir ve iştah kesici özelliği vardır. Vücuttaki ısı dengesini sağlarken yağları yakıcı etkiye sahiptir. Ayrıca eklemlerin kayganlığı su sayesinde sağlanmış olur. Su ile birçok hastalığın önlenmesi sağlanır. Uzmanlar tarafından günde bir bardak suyun kalp krizi ve felç riskini azalttığı söylenmektedir. Gerildiğimiz de stresli olduğumuzda ilk olarak suya yöneliriz. Bunun nedeni sakinleştirici bir etki yaratması ve vücudu dinginleştirmesidir. Dikkat dağınıklığı yaşıyorsanız su tüketmeniz önerilir. Birçok yerde şebeke suyu çeşitli nedenlerden dolayı tüketilememektedir. Neredeyse herkes evine işyerine hazır su almakta böylelikle suya daha fazla para ödemektedir.

Güvendiğiniz markadan su almak istiyorsanız ve fiyat olarak daha pahalıysa kampanya döneminde yüksek indirimler ile en ucuz fiyatlara satın alıp stok yapabilirsiniz. Fırsatlardan önceden haberdar olmak için katalog satın almanıza gerek yok artık. Her mağazanın broşürlerini eBrosur.com sayfasına girerek inceleyebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: