yükleniyor

Pastörize Süt

Süt insan yaşamında çok önemli bir yer tutan bir besin türüdür. İnsan doğumundan itibaren anne sütü almaya başlar. Sonrasında inek keçi gibi hayvanlardan elde edilen sütü tüketmeye başlar. Tek başına içecek olarak tüketilebileceği gibi pasta tatlı ve diğer hamur işlerinde kullanılan süt aynı zamanda peynir yoğurt yağ ve kaymak üretiminde de kullanılmaktadır. Yapısı itibariyle genel olarak inek sütü çok fazla kullanılmaktadır. İnek sütü çiğ süt olarak doğrudan inek besleyen kişilerden satın alınabileceği gibi homojenize edilmiş pastörize hazır sütler de bulunmaktadır. Çiğ süt alındığı takdirde mutlaka çok iyi kaynatılması gereklidir. Çünkü süt içerisinde birçok bakteri barındırmaktadır.

Sütün pastörize edilmesi işlemi insan vücudu için zararlı mikroorganizmalardan temizlenmesi sürecini ifade eder. Pastörizasyon işleminde süte basınç uygulanarak belirli sıcaklık derecelerinde ısıtma- soğutma işlemi gerçekleştirilir. Ardından hava geçirmeyen şişelere dolumu gerçekleştirilir. Sütün insan vücuduna olan faydaları şu şekilde sıralanabilir: İnsanların büyüme ve gelişmesini sağlayan en önemli besin türlerinden bir tanesidir. Kemik ve kas- iskelet sisteminin sağlam ve güçlü bir yapı kazanmasına yardım eder. Özellikle ileri yaşlarda görülen kemik erimesini engeller. Dişleri güçlendirir ve diş çürümelerine karşı korur. ,Mide asidini dengeleyerek mide rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur. Ek olarak ülsere karşı etkilidir. Sindirimi kolaylaştırır ve düzenler. Vücutta ödem oluşumunu engeller. İshal tedavisinde kullanılır. Kansere karşı etkilidir. Kolesterolün düşürülmesi için yağsız süt tüketilmesi gerekmektedir. Tansiyonun ani iniş-çıkışlarını dengeleyerek tansiyon hastalıklarını önler. Süt beyin fonksiyonlarının çalışması için gereken enerjiyi sağlamaya yardımcı olur. İçerdiği kalsiyum ile saç ve tırnakların güçlenmesini sağlar. Ciltte oluşan kırışıklıkları ve kuruluğu önler. Cildin genç kalmasına yardımcı bir besindir.

Her gün birçok fırsat ve indirimin gerçekleştirildiği sektörlerde broşür ve kataloglar ile reklam yapılmaktadır. Evinizin konforunda market mağaza ve diğer ürün indirim ve fırsatlarını ayağınıza getiren ebroşür sayesinde firmaların broşürlerine ulaşmak ve katalog incelemek artık çok daha kolay. Kategorilendirilmiş yapısıyla arama kolaylığı sunan eBrosur.com ile size en yakın market ve mağazalardaki tüm indirimli fiyat bilgilerine ulaşabilir kampanya ve promosyon bilgileri ile alışverişinizi kolaylaştırabilirsiniz. Alışverişlerinizden önce hangi ürün nerede en ucuz öğrenmek için eBrosur.com'u takip edin.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: