yükleniyor

Evcil Hayvan Tasması

Evcil hayvanlarımız için vazgeçilmeyecek tek şey tasmalardır. Özellikle kedi ve köpek tasmaları onların güvenliği için önemlidir. Araştırmalara göre kaybolan kedilerin sadece yüzde ikisi evlerine geri dönüyor. Evden çıkarmadığınız için kedinizin kaybolmayacağını sanıyorsanız da yanılıyorsunuz. Çünkü kaybolan kedilerin %40'ı evden çıkarılmayan kedilerdir. Kaybolan kedilerin tasması olmadığında ya birileri tarafından sahipleniliyor ya da sokak kedisi olarak yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu sebeple kedileriniz için tasma ve tasmanın üzerinde isim yazılı künye çok önemlidir. Boyun tasmaları kedi göğüs tasması ve tasmalar için aksesuarlar en uygun fiyatın hangi markada ve en yakın hangi mağazada bulabileceğinizi ebrosur.com da bulabilirisiniz.

Sadece kediler için değil köpekler de yaşına cinsine ve eğitim seviyesine göre tasmalara ihtiyaç duyarlar ki bu ihtiyaç kedilere göre daha fazladır. Yavru köpeklerde tasmaya ihtiyaç daha azdır çünkü aşıları tamamlanmadan dışarı çıkamayacağı için tasma sadece boynunda rahatsızlık duymasına sebep olacaktır. Ancak ileriki yaşlarında şimdiden alışması için yavruyken hafif tasmalardan takmak daha mantıklıdır. Eğer yetişkin bir köpek sahipleniyorsanız da cinsine ve eğitim seviyesine göre hemen bir tasma edinmelisiniz. Köpeklerde tasmalar; boyun tasması eğitim tasması gezdirme (uzatılabilen) tasması göğüs tasması ve havlamayı önleyici tasmalar olarak gruplandırılır. Dr Sacchi Doggie ve Flexi tasma markalarından bazılarıdır.

Köpeğiniz ne kadar eğitimli olursa olsun tasmasız gezdirmeyin. Tasmaya alışması için ise evde biraz zaman verin ve dışarı çıkmadan önce evde alıştırmalarını yapmasını bekleyin. Köpeğinizin boynunda tasma olduğuna alışmasına ve onu kabullenmeyi öğrenene kadar belirli aralıklarla takıp çıkartın. Tasmayı çıkarma isteği geçene kadar bunu tekrarlayabilirisiniz ve o istek gidince köpeğinizi ödüllendirmeyi unutmayın. Dışarı çıkmadan önce evde yanınızda gezdirerek ona bunu antrenman yapıyormuş gibi gösterebilirsiniz.

Çivili tasmalar dışa doğru takıldığında ki doğru takım şekli budur dışarı yürüyüşe çıkıldığında diğer köpeklerin saldırması söz konusuysa köpeğinizin ölümcül bir darbe almasını engellemiş olursunuz. İnternetten tasma sipariş ederken köpeğinizin beden ölçülerini vermeyi unutmamalısınız. Bütün tasmalar için en uygun fiyatı arıyorsanız hangi markada hangi indirimlerin olduğunu ve en yakın mağazayı öğrenmek istiyorsanız eBrosur.com'dan bulup inceleyebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: