yükleniyor

Tavuk Baharatı

İnsan beslenmesinde;bitkisel gıdalar kadar hayvansal besinler de çok önemli yer tutar.Hayvansal gıdalarda;bitkilerde bulunmayan vitamin ve proteinler bulunabilir.Bitkisel proteinler;hayvansal proteinin yerini tutamaz.Onun için sağlıklı bir beslenme piramidinde mutlaka et ve süt ürünleri vardır.Maksat bunları doğru ve yerinde kullanabilmektir. Kırmızı etin yanında iyi bir alternatif olan beyaz et yani tavuk eti gibi ürünler;hem kolesterol değeri açısından düşüktür;hem de bünyenize dosttur.Bol tavuk eti tüketmek; yoğun protein ihtiyacı olan sporcular ve gelişim çağındaki çocuklar için oldukça faydalı olabilir.Onun için aşağı yukarı her insan kırmızı etin yanı sıra tavuk hindi gibi beyaz et ürünlerini tüketmeyi alışkanlık edinmelidir.

Tavuk, İnsanoğlu'nun üç bin yıldır evcilleştirdiği kuş sınıfından bir besindir. Bizim için sağlıklı ve leziz bir protein kaynağıdır.Hal böyleyken tavuğun çeşitli yemeklerini de yapmanız kaçınılmazdır. Çerkez tavuğu tavuk dolması fırında patatesli tavuk fırında mantarlı sote tavuk tavuklu bezelye tavuklu enginar yemeği tavuk şiş tavuklu Boşnak böreği sayılabilecek tavuk yemeklerinden bir kısmıdır. Tavuk yemekleri yapılınca ona yakışacak baharatları da bulmak bir sorun haline gelir yemek kitapları karıştırılır;eşe dosta sorulur.Tavuk pişirilmeden önce marine edilmelidir bazı baharatlarla.Bu baharat karışımı şunlardan oluşur. Köri tatlı kırmızıbiber, nane, zencefil, kişniş, sarımsak vs. Bu karışımı kendiniz yapmak yerine artık hazır alabilirsiniz.Market rafları tavuğu marine etmek için veya fırında pişirmek için pek çok karışımı emrinize sunuyor. Siz ihtiyacınız ve damak tadınıza göre istediğiniz karşımı seçin ve yemeğinizi yapmaya başlayın. Unutmayın lezzetli bir tavuk bu baharat harcında bekleyen ve dinlenmiş bir tavuk etidir.O sası kokusu da bu karışımın içinde beklemesiyle biraz olsun gider;etin lezzetini alırsınız.Tavuğu terbiye etmek artık bu tavuk harçları sayesinde çok kolay.Siz işi uzmanına bırakın. Tavuk kızartmak istiyorsanız pane harcı ve fırında pişirmek istiyorsanız da türlü soslar elinizin altında!Yeter ki doğru ürünü bulun.

Tavuk harcı alırken bile;çeşitli ürünlere göz atmak;en uygun fiyata istediğiniz ürünü almak istemez misiniz?İstediğiniz gıdayı en ucuz fiyata sofranıza getirirken;cebiniz de yanmasın cüzdanınız boşalmasın.Ekonomik fiyatlara da sofranızda güzel yemekler yapabilirsiniz.Bu şimdi eBrosur.com sayesinde mümkün.Sitemize girin gıda ürünlerde bile var olan kampanya ve indirimleri ilk siz görün bilin!İndirim peşinde koşmak broşür bakacağım derken evi kağıt çöplüğüne çevirmeye artık son! eBrosur.com size yol gösteren sanal bir broşür.Üstelik istediğiniz ürün size en yakın hangi noktada bulunur;fiyat uygun mudur. Bu konularda yol gösterici bir site.Satın almak adına katalogları gezmek için eBrosur.com'un renkli dünyasına davet ediyoruz sizi. Dikkat edin fırsat ve indirimlerden başınız dönmesin!

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: