yükleniyor

Toz Biber

Mutfaklarımızda oldukça sık kullandığımız baharatların başında gelen toz biber ülkemizde de üretimi yapılan bir üründür. Üretimi oldukça zahmetli olan ve 7-8 ay gibi bir sürede elde edilen toz biberin uzmanlar tarafından vücudumuza faydaları ise saymakla bitmiyor. Kanser önleyici özelliği bulunmakla birlikte A C ve demir vitaminleri açısından oldukça zengin olan bu baharatın acı ve tatlı olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Toz biberin rengi ve aroması kadar acılık oranı da tüketiciler açısından önemlidir.

Olgunlaşma zamanında toplanan biberlerin harmanlandıktan sonra kurutulup ayıklaması yapılır. Tekrar kurutma işleminden sonra özel üretim hanelerde toz haline getirilir. Bu aşama sonrasında paketlenen ürünler satışa sunulmaktadır. Çeşitli fiyatlara satılıyor olması doğal taze ve katkısız toz biberin hangi markada daha ucuza alınabileceği hakkında akıllarda bazı soru işaretleri oluşmaktadır. Öncelikle en ucuzu alabilmek için açıkta satılan üretim tarihi ve içeriği belli olmayan baharatların alınmaması gerektiğini belirtmeliyiz. Hangi markanın hangi markette indirime girdiğini öğrenmek için marketlerin kampanyalarının yer aldığı broşürleri inceleyebilirsiniz. Alışveriş yaparken fırsatları değerlendirmek hem aile bütçenize katkı sağlar hem de kaliteli ürünü daha uygun fiyata alarak içinizi rahat ettirir. Sağlık açısından aldığınız toz biberin de önemi büyük olduğu için toz biber üreten firmaların kataloglarından nasıl yapıldığı nerede üretildiği hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Toz biberin diğer baharat ürünlerinin de olduğu gibi belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Kokusunu ve besin değerlerini kaybetmemesi için kullanabileceğinizden fazla alınmaması gerekir. Kullanım süresi boyunca da evinizde rutubetsiz bir ortamda ve ağzı kapalı kavanozlarda bekletilmesi böceklenmemesi için de önemlidir. Bazı çorbaların üzerine yağda hafifçe kavrulmuş toz biberin hoş kokusuyla vereceği lezzet aynı zamanda mantı gibi yoğurtlu yemeklerin üzerinde de görselliği ve tadıyla kuşkusuz mükemmel duracaktır.

Şehrinizde en yakınınızda bulunan AVM’lerin broşür ve kataloglarının yer aldığı eBrosur.com sürekli güncellendiği için size anlık bilgiler taşımakta ve bunları arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir ortam hazırlamaktadır. Toz biber gibi ihtiyacınıza yönelik bütün ürünlerin satışını yapan alışveriş merkezleri ve süper marketlerdeki indirimleri eBrosur.com sitesi aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: