• Alo Matik 7 Kg.

  Toz Çamaşır Deterjanı
  124,99TL 114,99TL
 • Bingo Matik Çamaşır Deterjanı 8 Kg

  Toz Çamaşır Deterjanı
  99,95TL
 • Ace Çamaşır Deterjanı Bahar Kokulu 5 Kg

  Toz Çamaşır Deterjanı
 • Rinso Matik Toz Deterjan 6 Kg

  Toz Çamaşır Deterjanı
  89,99TL 79,99TL
 • Bingo Sık Yıkananlar Çamaşırlar 9 Kg.

  Toz Çamaşır Deterjanı
  119,99TL
 • Omomatik Çamaşır Deterjanı Yumoş Gül Ve Yasemin Parfümlü 1,5 Kg 10 Yıkama

  Toz Çamaşır Deterjanı
 • Omo Matik Çamaşır Deterjan 7,5 Kg

  Toz Çamaşır Deterjanı
  134,95TL 124,95TL
 • Ace Çamaşır Deterjanı Bahar Kokulu 1,5 Kg

  Toz Çamaşır Deterjanı
 • Persil Matik 7 Kg.

  Toz Çamaşır Deterjanı
  129,99TL 99,90TL
 • Ariel Matik Dağ Esintisi 4 Kg.

  Toz Çamaşır Deterjanı
  79,99TL
yükleniyor

Toz Çamaşır Deterjanı

Toz çamaşır deterjanları temizliğin vazgeçilmezlerindendir. Önceleri elde ve merdaneleri makinelerde kullanılan köpüren çamaşır deterjanları kullanılırken günümüzde bunların yerini otomatik çamaşır makinelerinde kullanılan “matik” olarak adlandırılan köpürmeyen çamaşır deterjanları almıştır. Bunlardan çoğunluğu da yoğunlaştırılmış formundadır. Bu sayede az miktar deterjan kullanılarak etkili sonuç alınabilmektedir. Matik deterjanların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Renkliler için özel üretilen aynı şekilde beyaz çamaşırlar için üretilen bebek ve çocuk giysileri için özel üretilen ve parfüm içermeyen deterjanlar mevcuttur.

Deterjanların bu kadar fazla çeşidi varken seçimi neye göre yapmalısınız? Öncelikle kullanacağınız deterjan hem sıcak hem de soğuk suda aynı temizlik kalitesine sahip olmalıdır. Bu sayede daha düşük ısıda yıkama yaparak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Deterjanınız kireçli suda da kolayca eriyebilmelidir. Deterjanınız kolay durulanabilen bir yapıda olmalıdır. Kirleri arındırmanın yanında çamaşırlarınızdaki yağ lekelerini de temizleyebilmelidir. İçinde ağartıcı bulunan deterjanlarda renkliler için uygun değildir. Renklerinin solmasına yol açmaktadır bu tip deterjanlar sadece beyaz çamaşırlar için kullanılmalıdır. Ayrıca bebek çocuk ve hassas cilde sahip olanlar için özel olarak üretilen deterjanları kullanmak daha uygun olacaktır. Deterjan alırken de en uygun fiyatları ve kampanyalı ürünleri ebroşür de bulabilirsiniz.Tüm marketlere ve alış veriş merkezlerine ait en güncel kataloglar eBrosur.com‘da. Bu sayede satın almak istediğiniz ürüne en ucuz fiyat ile sahip olabilir kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Sayısız sayıda ürün kategorisini barındıran ebroşür de arama yapmak için arama bölümüne satın almak istediğiniz ürünü yazdığınızda o ürünün bulunduğu tüm güncel katalogları görüntüleyebilir farklı seçenekler arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde bulunan tüm alış veriş merkezlerinin adres ve telefonlarına da ulaşabilirsiniz. E broşür her an yanınızda ücretsiz indirilen uygulamaları ile de tabletten ve akıllı telefonunuzdan ulaşmanızı sağlar. İsterseniz takip et bölümünden seçtiğiniz tüm kategorideki ürün marka ya da market ve alışveriş merkezine ait indirim bilgileri eposta adresinize gönderilir. Seçiminizde istediğiniz değişiklikleri yapmanıza da imkan sağlar. Ebroşür sayesinde alışverişe daha az zaman ayıracaksınız.Fırsatları eBrosur.com ile yakalayın fırsatlardan ve kampanyalardan haberdar olun.

En hoşumuza giden şey yıkanmış kıyafetlerimizi giydiğimizde mis gibi kokan parfüm sıkılmış hissi veren çamaşırlardır. Artık deterjanların çamaşırın cinsine ve rengine göre olanları olduğu gibi değişik esanslarda farklı kokularda olanları da vardır. Deterjanın ana maddesi yüzey aktif maddelerdir ve bu yüzey aktif maddeler kirin ve kirin bulunduğu ortamın özelliklerine göre değişiklik gösterir. Çamaşırları makinaya atarken renklerine göre deterjan tercih etmemizin sebebi de budur. Renkli çamaşırlar koyu renkli çamaşırlar ve beyaz renkli çamaşırlar cinslerine göre yıkarken gene renk ve cinslerine göre deterjan seçeriz. Çünkü toz deterjanın avantajlarından biride çamaşırın rengine göre içinde kimyasal kapsüller bulunmasıdır.

İçinde bulunan; Kompleksleştiriciler Ağartıcılar ve Stabilizatörler Korozyon önleyiciler Optik beyazlatıcılar Kolloidal taşıyıcılar Köpük ayarlayıcılar pH ayarlayıcılar Dolgu maddeleri (nem çekiciler ve topaklamayı önleyiciler) Dezenfektanlar Parfüm Ovucular enzimler gibi kimyasal maddelerin etkisi ve çözünürlüğü sıcakta artarak kir çıkartma özelliğine sahip olduğundan bu maddeler güvenilirdir. Toz deterjanın başka bir avantajı da hem yumuşak hem sert suda temizlik yapma özelliğine sahiptir. Sert sularda daha fazla köpürürler bunun çamaşırlar için herhangi bir dezavantajı yoktur. Sadece yıkama sonundaki atık su arıtılması zor kirli bir atık su olur. Bütün bu özellikleri taşıyan güvenilir güzel kokulu ve çamaşırlara yumuşaklık veren bir deterjan ararken tabiiki kampanya ve indirim gibi maddi özelliklerine de bakarak alırız. Deterjanları fiyat olarak yükselten madde içeriğindeki aktif kimyasal maddelerdir. Bu sebeple en ucuz ürünü seçerken içeriğindeki aktif malzemelere de bakarak almalıyız. Ucuz ve kalitesiz bir deterjandansa hem ucuz hem de aktif malzemeleri tam kaliteli bir marka seçmeliyiz buda hem çamaşırlarımızın hem de çamaşır makinamızın ömrünü arttıracaktır. Hepsini göz önünde bulundurarak deterjan alışverişi yapmamız gerekir. Katalog satın almak veya broşür takip etmek yerine ebrosur.com sitesini ziyaret ederek fırsat ürünlerini takip etmek gibi bir şansınız var. Markalar arasında mukayese yapmak gibi market market gezmeden fiyatları görmek istemez misiniz? Size en yakın nereden bulabileceğiniz konusunda yardımcı olacakları gibi hangi markette daha uygun ve o market size ne kadar yakın hepsini görmek size bir tuş kadar uzakta ebrosur.com sitesini ziyaret etmeden alışverişe çıkmayın.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: