yükleniyor

Tulum Peyniri

Birçok yöresel peynir çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de tulum peyniridir. Tulum peynirleri hayvan postlarının içine konularak yapılmaktadır. Genellikle yağlı süt ve doğal ürünler tercih edilerek yapılır. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yapılmaktadır ve yörelerine göre isim almaktadır. Ege bölgesinde Bergama yöresinde yapılan peynirlere İzmir tulumu Erzincan Erzurum Elazığ Konya Bingöl ve çevre illerde yapılan tulumlara Erzincan tulumu Çankırı ve çevresinde yapılan peynirlere kargı tulumu adı verilmektedir. Size en yakın tulum peyniri satış noktalarını öğrenebilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Satış noktalarındaki en ucuz fiyat ve kampanya dolu ürünleri de öğrenebilirsiniz.

Koyun ve keçi gibi hayvanların sütünden elde edilerek yapılan bir peynir türüdür. Cinsine göre tuzlu ekşi kuru sert kirli beyaz renkli bir yapıya sahiptir. Besin değeri bakımından oldukça zengin bir peynir olduğu için vücuda çok yararlıdır. Enerji değeri yüksek olmasıyla birlikte protein kalsiyum A vitamini, E vitamini ve B vitaminleri yönünden çok zengin bir peynirdir. İçerisindeki kalsiyum sayesinde kemik erimesini önleyerek kemiklerin gelişmesine ve korunmasına fayda sağlar. Çevreden gelebilecek mikroplara karşı vücudu dirençli tutarak hastalıklardan vücudun korunmasını sağlar. Mide rahatsızlıklarını giderir. Kanserin önlenmesinde fayda sağlar. Beyne ve vücuda enerji verdiği için daima dinç kalmamızı sağlar. Tabi ki günde yeteri kadar tüketilmelidir. Aksi takdirde kilo ve kolesterol gibi hastalıkların oluşmasına sebep olabilir. Özellikle hamilelerin tüketmesi gereken bir peynirdir. Doğal hayatta beslenen koyun ve keçi sütünden elde edildiği için hem anne hem de bebeğin beslenmesi gereken kalsiyum miktarı da olması gereken değerde karşılanmış olur.

Tulum peynirini isteğinize göre sos olarak meze olarak kahvaltılarda böreklerde salata içinde ve makarnalarınızda poğaça ve gözleme gibi hamur işlerinizde ve diğer istediğiniz şekillerde kullanabilirsiniz. Ayrıca karpuzun yanında tükettiğiniz zaman farklı bir lezzetle buluşabilirsiniz. Peynir tabağınızda badem ceviz gibi kuruyemişleri reçel maydanoz ve simiti de bulundurursanız tam ağzınıza layık tatlar elde edebilirsiniz. Fırsat indirim dolu broşür seçeneklerine sitemizden bakabilirsiniz. Kataloglara ulaşmak ve satış noktalarını incelemek için ebrosur.com sitesine bakabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: