yükleniyor

Türk Kahvesi

Türk kahvesi kendine has tadı ve sunum şekli ile özel bir kimliğe sahip tek kahve türüdür. Özel zamanların ve keyif anlarının simgesi haline gelmiş olan Tük kahvesi sağlık açısından da birçok fayda barındırmaktadır. Günde 2 fincan Türk kahvesi tüketimi tıpkı filtre kahvede de olduğu gibi özelikle bağırsakların çalışma hızını arttırarak bağırsak ve kolon kanseri riskini azaltmaktadır. Bunun yanı sıra içerdiği antioksidanlar ile genel anlamda kansere karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Türk kahvesi içeriğindeki kafein maddesi sayesinde beyin aktivitelerinin hızlanmasını sağlayarak uyanık kalmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca stres ve gerilime karşı da iyi gelmektedir. Beyin hücrelerini hızlandıran etkisi ile vücudun enerji kazanmasına da yardımcı bir etki içermektedir. Türk kahvesi yağ yakımını hızlandırarak vücutta selülit ödem vb. rahatsızlıkların oluşumunu önlemektedir. Yemek yedikten sonra içilen bir fincan Türk kahvesi sindirimi hızlandırmaktadır. Türk kahvesinin bir diğer yararı da kas – iskelet yapısına yöneliktir. Bu kahve türü kemiklerin güçlenmesini sağlar ve daha sağlıklı bir iskelet yapısı oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca Türk kahvesi kolesterolü düşürür astım ve karaciğer hastalıklarını önler. Şeker hastalığına karşı dengeleyici bir etkiye sahiptir. Safra kesesinde taş oluşumu ve siroz gibi karaciğere bağlı hastalıkları önleyici etkisi olduğu bilinen Türk kahvesi kalp- damar sistemi ve kan dolaşımını da düzenlemektedir. Cilt açısından da faydalı olan Türk kahvesi cildin genç kalmasını sağlar ve parlaklığını arttırır. Bu yönüyle Türk kahvesi maske olarak ta kullanılmaktadır. Kahvenin yararları kadar zararları da vardır. Aşırı miktarda kahve tüketimi mide rahatsızlıklarına ve kronik uykusuzluğa neden olabilmektedir. Ayrıca Türk kahvesinin fazla tüketimi sonrasında tansiyon hastalıkları da ortaya çıkabilmektedir. Migren hastalığının da aşırı kahve tüketimi ile oluştuğu hakkında görüşler bulunmaktadır.

Kampanya ve indirimler hakkında bilgi almak firmaların güncel broşür ve kataloglarına ulaşmak için yeterli olan tek site ebroşür internet üzerinden müşterilerinin hizmetindedir. En ucuz ve en güncel fiyatlara ulaşabileceğiniz ebroşür.com ile indirim ve fırsatlardan yaralanmak mümkün olmaktadır. Firmaların güncel fırsat ve fiyatlarına dair katalog incelemek için eBrosur.com sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Çeşitli markalarda en uygun Türk kahvesi fiyat seçeneklerine ebroşür ile ulaşabilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: