yükleniyor

Tüy Dökücüler

İstenmeyen tüyler özellikle kadınlar için büyük bir sorun oluşturmaktadır. Bu tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Tıraş bıçağı ağda elektrikli epilasyon aletleri ve lazer epilasyon uygulamaları gibi yöntemler bunlardan bazılarıdır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemlerden biri de tüy dökücü kremlerdir. Özellikle zamanı olmayan kişiler tarafından tercih edilen bu yöntemle tüylerin yok edilmesi acısız ve 5 dakika gibi kısa bir zaman içerisinde yapılmaktadır.

Eskiden beri süregelen yöntemlerden biri olan ve birçok kişi tarafından kullanılan ağda ve günümüzde geliştirilen epilasyon aletleri kullanılarak yapılan epilasyon işlemlerinin uzun saatler alması ve acılı olması tüy dökücü kremlerin tercih edilmesini hızlandırmıştır. Tüy dökücü kremler ile kısa zamanda ve pratik-k bir şekilde pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkün olmaktadır. Tüy dökücü kremler içlerinde bulunan kimyasal maddeler ile tüylerin çözülmesini sağlayarak tüylerin dökülmesini sağlarlar. Tüy dökücü kremlerin tıraş bıçaklarından farkı daha sonra çıkan tüylerin niteliğidir. Tıraş bıçağı ila alınan tüyler daha sonra sert bir biçimde çıkarken tüy dökücü krem kullanımı sonrasında tüyler yumuşak ve seyrek olarak çıkmaktadır. Tüy dökücü kremler bazı kişiler için zararlı da olabilmektedir. Kimyasal içerik barındırması nedeniyle hassas ciltlerde alerji oluşmasına yol açabilmektedirler. Tüy dökücü kremi kullanmadan önce bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. İlk olarak cilde uygun olup olmadığını test etmek için cildin küçük bir bölgesinde denemelidir. Herhangi bir kızarma ve alerji durumunda kullanılmamalıdır. Tüy alma işlemi sonrasında kalan tüyler olursa aynı gün içerisinde aynı yere tekrar uygulama yapılmamalıdır. Aksi halde cilt tahriş olacaktır. Kremin uygulandığı bölgedeki kalma süresine tam olarak uyulması gerekmektedir. Gereğinden uzun süre kalan kremin artı bir etkisi olmamakta aksine zararı olmaktadır.

Tüy alma işlemi bittikten sonra soğuk su ile temizleme yapılmalıdır. Ardından ilgili bölgenin cilde uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmesi gerekmektedir. Katalog satın almak zorunda kalmadan tüm markaların katalog ve broşür gibi eklerini inceleme imkanı sunmak üzere hizmet veren bir sitedir. Bu site sayesinde hangi markanın hangi ürününde indirim var hangi ürün nerede en ucuz gibi sorulara cevap bulmak mümkün olmaktadır. Fırsat niteliği taşıyan kampanya ürünlerini ve diğer tüm fiyat bilgilerini araştırmak için eBrosur.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: