yükleniyor

Vanilya

Vanilya neredeyse pasta ve tatlıların birçoğunda yaygın şekilde tüketilmektedir. Bitki halindeyken yaydığı özel kokuyla kendini hemen belli eder. Ham haldeyken ise tadı acıdır. Ancak vanilya hiç de ucuz bir bitki ürünü değildir. Çünkü vanilya makine tarımına elverişli bir bitki değildir. Makineyle tarımı yapıldığında özel tadı kokusu yeterince korunamamaktadır. Bu yüzden yoğun el işçiliği ile yapılan bir tarım faaliyeti olduğundan fiyatı da ona göre pahalıdır. Kurutulduktan sonra toz veya granül haline getirilir.

Tatlılar bisküviler ve şekerlemelerde yaygın şekilde tüketilir. Yaydığı hoş kokusu pastaların lezzetini de çekici yapar. Vanilyanın bitki özünde yer alan mineraller toz haline de geçer. Kalsiyum demir sodyum ve şeker içerir. Kolesterol değeri sıfırdır. Vanilya sinir sistemini düzenler organizmayı diri tutar ateşi düşürür yiyecekleri hazmetmede kolaylık sağlar. Bronşları açar ve öksürüğü azaltır. Ayrıca afrodizyak etkisi vardır. Kozmetik ürünlerde de bir katkı maddesi olarak yer alır. Vanilya birçok kurabiye çeşitleri dondurma sos sütlü ürünler kekler meyveli pastalar puding reçel çeşitleri gibi yiyeceklere katılan önemli bir besindir.

Tatlı ve pastalarda yaygın kullandığımız vanilya ürünleri marketlerde daha çok ekonomik paketler halinde satılır. En ucuz vanilya fiyatlarına ise ebrosur.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Kaliteli markaların en ucuz fiyatları ve hangi mağazalarda satıldığı gibi tüm bilgiler burada mevcuttur. En hesaplı vanilya fiyatlarını görebilmek için ebrosur.com ’u ziyaret etmenizi öneririz. Sayısız ürünlerin tanıtıldığı sitede kurumsal marketlerin son güncel fiyat bilgilerini öğrenebilir broşürlerden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca ürünlerde kampanya indirimleri de söz konusudur. Marketlerdeki en ekonomik fiyatları öğrenmeniz için sizleri siteyi incelemeye davet ediyoruz. İndirim içeren ürün bilgilerine bir tıklamayla ulaşın. Broşürlerde yer alan ürünler ise sadece bilgi verme amaçlıdır bu nedenle sitemizde herhangi bir satış işlemi söz konusu değildir. Sizleri kaliteli markaların en ucuz fiyatların yer aldığı katalogları incelemeye davet ediyoruz. En iyi markalar fırsat ürünler fiyat bilgileri ve kampanyalar için siz de ebrosur.com ‘u ziyaret ediniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: