yükleniyor

Vişne

Kiraza benzeyen görünümü ve hafif ekşi tadıyla birçoğumuz tarafından severek tüketilen bir meyve olan vişne farklı alanlardaki kullanımları ile de sofralarımıza değişik tatlar sunmaktadır. Meyve olarak tüketiminin yanında vişne ile reçel marmelat komposto şurup ve meyve suyu gibi ürünler yapılmakta aynı zamanda kek pasta ve tatlıların süslenmesinde kullanılmaktadır. Vişne beraberinde vücut için birçok faydayı sunan bir meyve türüdür. Vişne beyni çalıştıran bir meyvedir. Özellikle hafızayı güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra baş ağrılarını dindirici özelliğe sahiptir. Migren hastaları için tavsiye edilen bir meyvedir.

İshali kesmekte etkili olan vişne aynı zamanda iyi bir idrar söktürücüdür. Vişnenin mide açısından da birçok yararı bulunmaktadır. Midede sindirimin daha çabuk ve daha kolay olmasına büyük ölçüde yardımcıdır. Genel anlamda kanseri önleyen vişne özellikle kolon kanserine karşı koruyucu bir meyvedir. Kan basıncının düzenlenmesinde etkili olan vişne damar hastalıklarına ve damar sertleşmesine karşı önleyici niteliktedir. Kanı sulandırarak kan akışını hızlandırmaktadır. Ayrıca kan hücrelerinin oluşumunu hızlandıran bir meyvedir. Kalp hastalıklarının önlenmesinde etkilidir.

Kaslarda oluşan ağrılara da iyi gelen vişne eklemlerde oluşan kireçlenme durumlarında tedavi edici olmaktadır. Uykusuzluk sorunu çekenler için faydalı olan vişne vücudun gevşemesini sağlayarak uykuya geçiş sürecini hızlandırmaktadır. Bunun yanı sıra stres durumlarına karşı da stresi azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Böbreklerin daha etkin çalışmasına yardımcı olan vişne tüketimi ile vücutta biriken su dışarı atılmaktadır. Bu sayede vücutta oluşan ödemlerin önüne geçilmektedir. Vişne kuru öksürüğün geçmesini sağlar. Aynı zamanda ateş düşürücü özelliği bulunmaktadır. Antioksidan içermesine bağlı olarak bağışıklık sistemini güçlendiren vişne enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Alışverişlerde ekonomik fiyatları arayan kişileri indirim ve kampanya seçenekleri ile buluşturan ebroşür ile en ucuz fiyatlara ulaşmak artık çok kolay. Katalog satın almak için marketleri gezmek zorunda olmadan tek bir tıkla broşür ve kataloglara anında ulaşabileceğiniz ebroşür lokasyon seçme özelliği ile kişilere en yakın merkezleri kullanıcılarına sunmaktadır. En uygun fiyat seçeneklerini incelemek ve markaların fırsat ürünlerine ulaşmak istiyorsanız www.ebrosur.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: