yükleniyor

Yazıcılar

Artık çağımızın en önemli araç ve gereçlerinden iş ev eğitim alanlarında rahatlıkla kullanabileceğimiz bilgisayarlar var. Her türlü bilgi beceri ödevler rahatlıkla bilgisayarlar sayesinde halledebiliyor. Yani faydaları saymakla bitmiyor. Bilgisayarlar tek başına çalışmazlar. Bilgisayarın ana parçaları ve çevre birimleri vardır. Ana parçaları monitör klavye mouse bilgisayarın çevre birimleri ise hoparlör kulaklık CD- rom gibi aletlerdir. En önemlisi de günlük hayatta pratikliğe en çok katkı sağlayan parça dersek bilgisayar çevre birimi - yazıcı gelir aklımıza. Yazıcılar bilgisayarda her türlü bilgiyi resmi kağıda dökmemizi sağlar yazıcıları bilgisayarlarımıza kablo veya usb ile bağlayabiliriz.

Birkaç bilgisayarı tek bir ağa bağlayıp ortamdaki her bilgisayarı sadece bir yazıcıya bağlayabiliriz peki bu yazıcının yapısı işleyişi nasıldır? çeşitleri nelerdir kısaca özetleyelim yazıcılar günümüzde birçok fonksiyonla birleştirilmiştir bir yazıcı makinesi sadece bilgisayardan baskı çıkarmakla kalmıyor ayriyeten faks çeken tarama yapan ve fotokopi çekmek gibi fonksiyonları da gerçekleştirecek şekilde tasarlanıyor. Yazıcılar işlevlerine göre adlandırılır. Bunlar karakter yazıcılar nokta vuruşlu yazıcılar mürekkep püskürtmeli yazıcılar lazer yazıcılardır. Nokta vuruşlu yazıcılar sesli çalışan yavaş çalışan yazıcı grubuna girer. Bu yazıcılar kenarında delikler olan kağıtları da yazdırır normal kağıtları da yazdırma özelliği vardır.

Karakter yazıcılar en eski tipli yazıcılardan olup tipleri daktiloya benzer. Mürekkep püskürten yazıcılar içerisine takılan mürekkebi yazdırma uyarısı aldığı anda püskürterek çalışır. Bu tür yazıcılar taşınmaya daha elverişlidir seyyar işlerde tercih edilir günümüzde en sık kullanılan yazıcı lazer yazıcılardır bu yazıcıların baskı kalitesi yüksektir. Sessiz çalışırlar hızlıdırlar renkli basım yapılabilir tonerle çalışırlar fiyatları yüksektir. Termal yazıcılar ise işyerlerinde ve atmlerde elektrik faturası okurken kullanılan pos kağıdı kullanılan makinelerdir. Bir yazıcı almayı düşünürsek öncelikle ihtiyaçlarımızı ne derecede karşılayacak diye düşünmeli kararımızı öyle vermeliyiz.

Fiyat araştırmalarında indirim ve kampanya içeren ürünleri tercih edebiliriz. İnternetten broşür inceleyerek size en uygun ürünü bilinçli bir tüketici olarak satın alabiliriz. Bir diğer araştırma katalog inceleyerek de fırsat yakalarız. önemli olan en ucuz almak değildir uzun yıllar kullanabileceğimiz ürün almaktır. İnternetten yazıcı araştırma isterseniz eBrosur.com adresinde istediğiniz tüm yazıcılar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yazıcı printer herhangi bir belgeyi kâğıt üzerine basma işlevi gören birimlere printer yani yazıcı denir. Yazıcılar kâğıt israfını önlemede büyük avantaj sağlamıştır. Bilgisayar üzerinde düzenlenen yazıların daha az yer kaplayacağı bir gerçektir. Piyasada çok çeşitli yazıcılar vardır. Farklı özellik ve ayrıntılardaki yazıcıların farlı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadırlar. Yazıcı satın almak istediğinizde kullanım sıklığınıza yapacağınız baskı çeşidine ve kalitesine göre seçim yapılması gerekir. Ev kullanıcıları için üretilmiş yazıcılar ile iş ortamında kullanılmak üzere üretilmiş yazıcılar farklı özelliklerde olabilmektedir. Günümüzde yazıcıların satışında birçok kampanya yapılmaktadır. Ancak her yazıcı size uygun olmayabilir. Bu açıdan yazıcıların piyasadaki türleri hakkında kısaca bilgiler verelim. Yazıcı türleri; Genel olarak Nokta vuruşlu yazıcılar Mürekkep püskürtmeli yazıcılar Lazer yazıcılar olarak gruplandırılabilir. Eğer yazıcı alacaksanız en ucuz ürünün yanında işinize hangi tür yazıcının yarayacağına da dikkat etmelisiniz. Nokta vuruşlu yazıcılar Bir daktiloyu bilgisayara bağlamış gibi düşünülebilir. Aynen daktilodaki gibi iğnelerin şeritlere vuruşu ile kâğıda baskı yapılması şeklinde işlemektedir. Bu yazıcılar daha çok fatura irsaliye evrak baskılarında kullanılmaktadır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar bu yazıcılarda kâğıt üzerine mürekkep püskürtülerek baskı yapılır. Bu yazıcıların bir siyah bir de renkli olmak üzere iki kartuşu bulunur. Oldukça kaliteli resim baskıları yapılabilen bu yazıcılar teknoloji satış mağazalarında sık sık yapılan indirim imkânlarıyla da almak en kullanıcıları için oldukça uygun bir tercihtir. Lazer yazıcılar bu yazıcı türünde baskılar toner adı verilen ve içinde toz mürekkep bulunan üniteler tarafından yapılmaktadır. Lazer yazıcılar diğer türlere pahalı olmakla beraber onlardan çok daha fazla sayıda baskı yapabilmesi ve hızlı basım yapabilmesi ile tercih edilmesi tavsiye edilen bir yazıcı türüdür. Uygun bir fiyata satıldığında fırsat kaçırılmaması tavsiye edilir. Yazıcılarda kâğıt seçimi de son derece önemlidir. Basılacak materyalin ayarları aldığınız yazıcı ile beraber gelen yazılım üzerinden yapılabilir. Sizin için en uygun yazıcı seçimi için ebrosur.com sitemize mutlaka uğramalısınız. Hazırladığımız broşürlerden yazıcınızı seçebilirsiniz. Ayrıca katalog bölümünden size en uygun ürünü belirleyip bunu nereden satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Mutlu bir alışveriş yapmanız dileğiyle.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: