yükleniyor

Yeşil Çay

Yeşil çay son yıllarda bitmek bilmeyen faydalarıyla popülaritesini artırmaya devam ediyor. Her gün yeni keşfedilen faydalı özellikleriyle satışlarını gün be gün artırmaktadır. Uzmanlardan tarafından özellikle zayıflamak isteyenler için önerilen yeşil çayı biraz masaya yatıralım. Etkili yağ yakıcı özelliğinin bilinmesiyle satışlar bir anda %60 oranında artışa geçti. Toplum olarak çay denildiğinde eskiden siyah çaydan başka bir şey pek bilinmezdi ama artık yeşil çay tüketimi siyah çayla rekabete girdi adeta. Yeşil çay siyah çayda olduğu gibi Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından üretilmektedir. Fark olarak yeşil çay siyah çaydan daha az işlem görmektedir. İşte yeşil çayın sırrı tam da buradadır.

Bilindiği gibi yeşil çay günümüzde diyet yapan insanların yanından eksiltmediği bir ürün haline geldi. Bunun yanı sıra kalp hastaları yüksek tansiyon hastaları Alzheimer hastalarının da tüketmesinde fayda var. Obezitede de sık kullanılan yeşil çayın yatıştırıcı etkisi olduğu bilindiği gibi uyumadan önce tüketilmesi pek tavsiye edilen bir durum değildir. Yapılan araştırmalara göre günde 4-5 fincan yeşil çay tüketenlerin ölüm riski yüzde 16 oranında azalmaktadır. Kansere faydası vardır diyabet hastalarının da şekersiz tüketmesi gereken bir çaydır. Gribal enfeksiyonları azaltmada önemli derecede rol oynar. Diş çürümesini önlediği gibi ağız kokusunu azaltmada yardımcıdır. Ayrıca böbrek taşının düşürülmesinde migren ağrılarını önlemede bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkilidir.

Yeşil çayın saymakla bitmeyen faydalarının arasında zindelik verici ve kan basıncının düzenlenmesi de vardır. Bunlar kanıtlanmış yararları olup henüz kanıtlanmamış bir çok etkisi de vardır. Böyle bir çayı hala daha tüketmiyorsanız derhal yeşil çay alıp hem formda kalın hem de sağlığınıza sahip çıkın. Alacağınız ürünün kaliteli olması faydalarını daha çok görmenizi sağlayacaktır. İdrara daha fazla çıkma bulantı uykusuzluk gibi etkilerini görenlerin günde 3 fincandan fazla tüketmemesi önerilmektedir. Yeşil çayın vücuttaki yağ yakıcı özellikleri sayesinde kötü kolesterolü düşürdüğü de bilinen faydaları arasında.

Fiyat olarak güzel bir ürünü en ucuza almak istiyorsanız eBrosur.com adresine girip broşürleri inceleyebilir kampanya zamanında fırsatı değerlendirebilirsiniz. Artık katalog satın almadan fırsatlardan önceden haberiniz olabilir ve indirimli ürünleri görebilirsiniz. Sitede satış yapılmamakla birlikte daha pek çok ürünün fiyatları hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: