yükleniyor

Yumurta

Yumurta insan vücudu için gerekli olan maddeleri içeren bir besin türüdür. Yumurtanın içeriğinde A, D, E ve B grubu vitaminler bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde beyin gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Ek olarak yumurtanın içerdiği kolin maddesi beyin fonksiyonlarının gelişmesine yardımcı niteliktedir. Hayvansal bir ürün olmasına rağmen çok az oranda yağ içeren yumurta kalp damar sağlığını koruyucu niteliktedir. Aynı zamanda yoğurt gibi düşük kalori içeren bir besindir. Kahvaltıda her gün bir yumurta tüketimi sayesinde yağ yakımınım hızlandığı yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir sonuçtur.

Yumurta sarı ve beyaz olmak üzere iki tabakadan oluşmaktadır. Sarı tabakanın içerisinde D vitamini bulunmaktadır. Bu nedenle 6 aydan büyük bebekler dahil çocukların özellikle kemik gelişimlerinin desteklenmesi için yumurta sarısını tüketmeleri gerekmektedir. Yumurta vücudun ihtiyacı olan demir çinko gibi mineralleri de içeren bir besindir. Bu özelliği ile yumurta kan hücrelerinin oluşumunu arttırarak kansızlığı önlemektedir. Protein bakımından süt ve süt ürünlerine nazaran çok daha üstün olan yumurta protein desteği ile vücudun sağlıklı gelişimine yardımcı olan en önemli ürünlerden biridir. Besin maddeleri arasında en ucuz gıdalardan biri olan yumurta aynı zamanda da doyurucudur. Vücudu uzun süre tok tutma özelliği bulunmaktadır. Sindirimi kolay olan yumurta her yaştan insan tarafından rahatlıkla tüketilebilir. 6. Aydan sonra bebeklerin yumurta sarısını tüketmeleri gerekmektedir. Çünkü yumurtanın içerdiği demir sayesinde bebeklerin ilk gelişim aşamaları sağlıklı bir biçimde ilerlemektedir. Hamilelik döneminde de anne adaylarının yumurtayı düzenli tüketmeleri bebeğin anne karnındaki gelişimini olumlu etkilemektedir. Yumurta sayesinde hem hamilelikte fazla kilo alınması önlenmiş hem de bebeğin ihtiyacı olan protein ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Yumurtanın düzenli tüketimi kansere yakalanma riskini düşürür. Felç olma riskini en aza indirger. Menopoz döneminde olan kadınlar için hormonal dengeyi sağlayarak bu dönemde yaşanan rahatsızlıkları azaltır.

Yumurta tavuk yumurtladığı andan itibaren doğal bir ambalaja sahiptir. Bu açıdan paketlenmesi ve sunulmasında içeriğinde değişiklik yapılması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle doğal ve güvenilir bir üründür. Kullanıcıları için sürekli güncellenen broşür ve katalogları sunarak alışverişleri kolaylaştıran ebroşür arama kriterleri ile bulunduğunuz yere ait bilgilere kolayca ulaşmanızı sağlar. Böylece Bulunduğunuz yerdeki tüm indirim ve kampanya haberlerine herkesten önce ulaşabilirsiniz. Tüm broşürleri ve katalogları görüntüleyebilmeniz yanında isterseniz tek bir markaya ait fırsat bilgilerine de ulaşabilirsiniz. En yeni ürünlerin en güncel fiyat seçeneklerini bulabileceğiniz eBrosur.com sitesi sayesinde indirimleri görmek için katalog satın almak derdinden de kurtulmuş olacaksınız.

Broşürlerini görmek istediğiniz Şehir, İlçe, Semt isimlerini yazarak size en yakın olan broşürleri görebilirsiniz
Bizi Facebook'da takip edin:

E-Posta: